Menu

Remont kawalerki, wykorzystaj przestrzeń!

Standardowa kawalerka w bloku to zwykle 20 do 40 metrów przestrzeni. Nie zawsze jednak małe mieszkanko musi być ciasne. Planując remont kawalerki, możesz sprytnie rozplanować układ mebli, sprzętów i pomieszczeń, tak by uzyskać maksimum komfortowej przestrzeni do życia. Jak zaplanować remont łazienki, remont kuchni oraz pokoju, aby wyciągnąć jak najwięcej z małego mieszkania?

Nawet generalny remont kawalerki jest często tańszy i szybszy niż remont dużego kilkupokojowego mieszkania. Jeśli zatem planujesz zmiany w aranżacji niewielkiego mieszkania, dlaczego by nie pójść na całość? Jeżeli odważysz się przearanżować całą rozprzestrzenień, z ciasnej kawalerki możesz zrobić nawet dwupokojowe mieszkanie.

Remont kuchni

Jeśli jesteś właścicielem kawalerki z oddzielną kuchnią – możesz zostać właścicielem apartamentu z salonem i osobną sypialnią. Coraz częściej, planując remont kuchni w kawalerce, właściciele mieszkań decydują się na wydzielenie kuchni z dużego pokoju. Aneks kuchenny połączony z salonem to bardzo wygodne rozwiązanie dla singli i par, którym duża kuchnia często nie jest niezbędna. Osobna sypialnia urządzona w pomieszczeniu po dawnej kuchni bywa za to bardzo przydatna. Wstawienie wygodnego łózka może być nie lada luksusem po kilku latach nocowania na rozkładanej kanapie. Jeśli zalezy Ci na stworzeniu bardzo funkcjonalnje przestrzeni zwróć uwgaę na ofertę stolarzy. Meble na zamówienie nie musza być droższe od tych, oferowanych w katalogach sklepów meblarskich, a na pewno zostaną dopasowane do Twojej przestrzeni oraz potrzeb.

Planując przebudowę, należy uwzględnić konieczność doprowadzenia wentylacji do nowej kuchni. Niezbędny jet też oczywiście dostęp do pionu wodnego. Aneks w salonie może zostać oddzielony od reszty pomieszczenia rozkładanym blatem lub małą wyspą, co jest praktycznym i modnym rozwiązaniem. Nie ma już wówczas potrzeby wstawiania stołu. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań mogą zaś zdecydować się na ustawienie niewielkiego stolika w roku pomieszczenia lub wąskiego blatu z wysokimi krzesłami pod jedną ze ścian.

Remont łazienki

Ciasna łazienka jest utrapieniem w wielu blokowych mieszkaniach, w tym głównie w kawalerkach o skromnym metrażu. Planując remont łazienki można jednak uczynić wiele, aby zyskać dodatkową przestrzeń do kąpieli. Najwęziej miejsca można oczywiście zaoszczędzić, zamieniając wannę na prysznic. Warto zdecydować się na asymetryczną kabinę narożną, która zajmuje mniej miejsca niż tradycyjna kabina z kwadratowym brodzikiem. Nowoczesne kabiny tego rodzaju są kompaktowe i zajmują niewiele miejsca, a jednocześnie mają przestronne wnętrza.

W małej łazienkę liczy się każdy centymetr kwadratowy, zatem warto sprytnie rozlokować szafki i półki, tak by zmieścić jak najwięcej toaletowych przyborów na jak najmniejszej przestrzeni. Niezbędna jest oczywiście szafka pod umywalką nablatową. Oprócz tego warto rozlokować szafki i półki na ścianach. Komfortowym i praktycznym rozwiązaniem są również półki prysznicowe w kabinie.

W małych mieszkaniach warto do maksimum wykorzystać całą powierzchnię ścian, od podłogi do sufitu. Szafki i półki warto ulokować na całej wysokości pomieszczeń. Nawet jeśli będzie trzeba skorzystać z taboretu, aby sięgnąć po rzadziej używane rzeczy – nic nie szkodzi. Zyskamy bezcenną przestrzeń na przechowywanie niezbędnych przedmiotów codziennego użytku, na wstawienie mebli oraz sprzętów.

Remont kawalerki jest najlepszą okazja do tego, aby wprowadzić w małym mieszkaniu duże zmiany. Kilka stosunkowo prostych rozwiązań pozwoli znacząco zwiększyć komfort codziennego życia na niewielkiej przestrzeni w bloku czy kamienicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *